تاریخ انتشار : 02 خرداد 1398 - 21:41

بازدید معاونان وزیر صنعت از فرآیند تولید قطعات خودرو

معاون وزیر صنعت در بازدید از شرکت قطعه سازی کروز مطرح کرد: تعمیق بخشی عمق ساخت قطعات داخلی در دستور کار وزارت صنعت/ قطعه سازان پتانسیل بالایی برای حفظ یک میلیون اشتغال در این صنعت دارند

امروز پنج شنبه در جریان بازدید مقیمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و تابش رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان از شرکت های قطعه سازی، ضمن بیان پتانسیل بالای صنعت قطعه سازی به برنامه های وزارت صنعت بر تعمیق بخشی عمق ساخت قطعات داخلی تاکید شد.
مقیمی معاون وزیر صنعت، معدن تجارت در حاشیه بازدید از شرکت قطعه ساز ی کروز در پاسخ به این سوال که وزارت صنعت چه برنامه ای برای حفظ اشتغال یک میلیون شاغل در حوزه صنعت قطعه سازی دارد، گفت: با توجه به اهمیت و سهم صنعت قطعه سازی در اشتغال کشور و نیز با تاکید بر اهداف دشمن در لطمه وارد کردن به این صنعت، از این رو وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه هایی را برای تعمیق بخشی به عمق ساخت قطعات داخلی دارد و امروز با بازدید از این توانمندی های لازم در صنعت قطعه سازی؛ در جریان ۱۰۰ برنامه عمق ساخت داخل در صنعت قطعه سازی قرار گرفتیم.

وی افزود: طبق بر آوردهای صورت گرفته حدود ۷۰ درصد از این برنامه ها برای سال جاری قابلیت اجرایی شدن خواهد داشت و زمینه به حداقل رسیدن وابستگی به خارج را فراهم می کند.
مقیمی با تاکید بر تضمین حفظ و بیشتر شدن اشتغال صنعت قطعه سازی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: اعتقاد دارم که در دوران فشار و تحریم قابلیت کارآفرینی و خلاقیت بیش از گذشته ایجاد می شود و این همان فرصت هایی است که مقام معظم رهبری نیز بارها فرمودند که فرصت های تحریم را نادیده نگیریم، گرچه باید برای محدودیت های ایجاد شده نیز راهکار تعریف کنیم که یکی از این راهکارها تعمیق بخشی به عمق ساخت داخل است.

معاون وزیر صنعت در ادامه گفت: با توجه به در اختیار داشتن‌منابع مادی، انسانی و فکری این تنها گزینه ما برای مقابله با تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران خواهد بود.
وی در در پاسخ به این سوال که آیا صنعت قطعه سازی توانایی کمک به رشد صنعت خودروسازی کشور را خواهد داشت، گفت: با توجه به اینکه ۸۲ درصد از صنعت خودرو وابسته به قطعه است و تنها ۱۸ درصد در داخل کمپانی های خودروسازی متمرکز است؛ امروز در این بازدید توان بالای صنعت قطعه سازی را مشاهده کردیم، بنابراین هرچه صنعت قطعه سازی توانمند تر باشد بطورحتم خودروسازها نیز در شرایط بهتری می توانند فعالیت کنند.

مقیمی ضمن تشکر از زحمات کشیده شده در صنعت قطعه سازی از جمله کروز به جهت ارتقاء کیفیت و داخلی سازی در خصوص اتخاذ راهکارهای در کوتاه مدت، بلند مدت و میان مدت برای صنعت قطعه سازی به جهت برون رفت مشکلات بیان داشت: باید شرایط لازم را برای تامین قطعات خودروسازها فراهم کنیم و حفظ یک میلیون شاغل در صنعت قطعه سازی در همین زنجیره قطعه سازان، خودروسازها و خدمات پس از فروش نهادینه شده است و در کل این پتانسیل در زیرساخت های این صنعت و مدیران آن وجود دارد.
وی خاطر نشان کرد: پتانسیل هایی که هم اکنون در صنعت قطعه سازی مشاهده می کنیم؛ زایده تحریم های گذشته بوده و قطعا این تحریم ها نیز دستاوردهایی دارد که می تواند ما را در رسیدن اهداف صنعتی شدن کشور کمک کند.


لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=156
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما