تاریخ انتشار : 27 خرداد 1398 - 12:26

خودروسازان مطالبات قطعه سازان را پرداخت کنند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام می کند که پرداخت مطالبات قطعه سازان نیازمند کمک دولت است زیرا راه دیگری باقی نمانده است.

خودروسازان مطالبات قطعه سازان را پرداخت کنند

خبر قطعهعضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام می کند که پرداخت مطالبات قطعه سازان نیازمند کمک دولت است زیرا راه دیگری باقی نمانده است.

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا اظهار داشت: نشر مطالبی نظیر گروگان گیری خطوط تولید خودروسازان توسط قطعه سازان، درست نیست. باید شرایطی فراهم شود تا خودروسازان مطالبات قطعه سازان را تصفیه کنند و بالعکس قطعه سازان باید مراعات حال خودروسازان را کنند.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر، شرایط مطلوبی برای هر دو بخش خودروسازی و قطعه سازی کشور وجود ندارد. دولت باید به خودروسازان کمک کند و وام هایی را در جهت پرداخت مطالبات قطعه سازان به خودروسازان تخصیص دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: درخصوص پرداخت مطالبات قطعه سازان، دولت باید کمک نماید زیرا راه دیگری باقی نمانده است.

حسینی کیا افزود: در حال حاضر، نقدینگی جامعه زیاد بوده و بهتر است بانک مرکزی با ارائه تضمین، بخشی از نقدینگی را به صنعت خودرو وارد نماید.

نماینده مردم سنقر گفت: با توجه به افزایش هزینه های تولید برای قطعه سازان و نیاز آنان به سرمایه در گردش چند برابری نسبت به سال گذشته، بانک ها باید سرمایه در گردش را در اختیار قطعه سازان قرار دهند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: اکنون در شرایط خاص تحریم قرار داریم و دولت باید به مدت ۱ یا ۲ سال، سود وام های خودروسازان و قطعه سازان را معلق کند تا این امر کمکی به قطعه سازان در جهت رونق تولید باشد.

حسینی کیا در پایان گفت: باید به هم کمک کنیم تا خطوط تولید خودروسازان و قطعه سازان متوقف نشود. شرایط کشور شرایط جنگ اقتصادی است و باید با وحدت و همدلی و کار جهادی حرکت کنیم تا به اهداف خود نائل شویم.


لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=294
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما