تاریخ انتشار : 03 اسفند 1398 - 9:17

تقویت قطعه سازان گام نخست بهبود وضعیت بازار خودرو است

برای بهبود وضعیت بازار خودرو در اولین گام باید نسبت به تقویت قطعه سازان و بازگشت آنان به چرخه تولید اقدام نمود

تقویت قطعه سازان گام نخست بهبود وضعیت بازار خودرو است

خبر قطعه -عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: برای بهبود وضعیت بازار خودرو در اولین گام باید نسبت به تقویت قطعه سازان و بازگشت آنان به چرخه تولید اقدام نمود تا این رویه منجر به افزایش تولید خودرو و تامین نیاز جامعه شود.
رمضانعلی سبحانی فر در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت: از جمله عوامل اصلی افزایش قیمت خودرو عدم تناسب عرضه و تقاضا و نیز ممنوعیت واردات خودرو است.
نماینده مردم سبزوار، جغتای جوین خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی افزود: در کنار این عوامل، تبدیل خودرو به کالای سرمایه ای و هجوم نقدینگی به بازار خودرو از دیگر عوامل افزایش قیمت خودرو است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درخصوص راهکارهای لازم برای مقابله با افزایش قیمت خودرو گفت: درخصوص واردات خودرو با توجه به محدودیت های ارزی، شاید واردات خودرو بدون خروج ارز از کشور یک راهکار در این راستا باشد.
سبحانی فر با اشاره به ناکارامدی سیاست های دستوری دولت اظهار داشت: سیاست های دستوری زمانی کارساز و کارآمد خواهد بود که حرکت ما متناسب با نیاز جامعه باشد؛ وقتی حرکت بر اساس نیاز جامعه نباشد دستور اجرایی نمی شود.
نماینده مردم سبزوار، جغتای جوین خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایط فعلی دولت باید حمایت های لازم را از صنعت خودرو داشته باشد؛ همچنین مدیران خودروسازی های بزرگ کشور باید برنامه ریزی مناسبی برای تامین قطعات داشته باشند؛ به این منظور خودروسازان باید با برنامه ریزی و به کارگیری روشهای مناسب، نسبت به پرداخت بدهی ها به قطعه سازان اقدام نمایند.


لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=775
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما