تاریخ انتشار : 15 شهریور 1400 - 16:02

حمایت از قطعه سازان و دانش بنیان ها وابستگی قیمت خودرو به نرخ ارز را خنثی خواهد کرد

محمدصالح جوکار رییس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس اظهار داشت: با حمایت از قطعه سازان و شرکت های دانش بنیان می توان وابستگی قیمت خودرو به نرخ ارز را از بین برد.

حمایت از قطعه سازان و دانش بنیان ها وابستگی قیمت خودرو به نرخ ارز را خنثی خواهد کرد

محمدصالح جوکار در گفتگویی اظهار داشت: افزایش تقاضا و کاهش عرضه و همچنین ممنوعیت واردات خودرو موجب عدم تعادل بین عرضه و تقاضا و در نهایت افزایش قیمت خودرو شده است. بنابراین افزایش تولید در راستای اشباع بازار خودرو ضرورت دارد.

وی افزود: نکته بعدی توجه به کیفیت خودرو است اگرچه کیفیت خودروهای تولید داخل در سالهای اخیر افزایش یافته اما هنوز با استاندارهای جهانی فاصله دارند که امیدواریم وزیر جدید صمت همان طور که افزایش کمی خودرو ظرف مدت سه سال را در اهداف خود دارند به کیفی سازی خودرو نیز توجه کنند.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که چگونه می توان قیمت خودرو را از وابستگی به نرخ ارز نجات داد، گفت: حمایت از قطعه سازان و شرکت های دانش بنیان در این زمینه بسیار مهم است زیرا هر چه قدر قطعه سازان قطعه تولید و خود را از دنیای خارج بی نیاز کنند این وابستگی کاهش خواهد یافت. همچنین شرکت های دانش بنیان که در این زمینه دارای ایده هستند می توانند کشور را از واردات قطعات خودرو بی نیاز کند.

رییس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس در پایان خاطرنشان کرد: انحصار در صنعت خودرو کشور رقابت بین خودروسازان را کاهش داده است. بنابراین وزیر جدید صمت باید با ایجاد رقابت زمینه کیفی سازی و کمی سازی خودروهای تولید داخل را فراهم کنند.

برچسب ها:, ,

لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=855
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما