تاریخ انتشار : 19 خرداد 1401 - 12:22

فعالان صنعت قطعه‌سازی؛

ساخت بازار رقابتی با واردات خودرو

مدیرعامل شرکت زاگرس بسپار ماهان معتقد است واردات خودرو منجر به ایجاد یک بازار رقابتی خواهد شد البته درصورتی که به صورت معقول انجام گیرد.

ساخت بازار رقابتی با واردات خودرو

عزت الله تن ساز مدیرعامل شرکت زاگرس بسپار ماهان در گفت وگو با پایگاه خبری خبرقطعه درباره میزان افزایش هزینه های سال جاری گفت: با درنظر گرفتن میزان افزایش حقوق و دستمزد، افزایش نرخ مواد اولیه ، گمرک و بالارفتن نرخ ارز برآورد ما این است که حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد در قیمت تمام شده افزایش داشته باشیم. (این گفت وگو در اردیبهشت ماه انجام شده است)
او افزود: شرکت زاگرس بسپارماهان پروژه ای را از سال گذشته به مرحله اجرا رسانده و درصورتی که تاییدیه نهایی را برای آن کسب کند در مسیر اشتغالزایی بیشتر نیز وارد خواهد شد.
بنابر اظهارات تن ساز تیراژ قطعات قبلی با توجه به کاهش تولید و خرید خودروسازان فعلا کاهش داشته است، اما در صورتی که خودروسازان به برنامه های اعلام شده خود مبنی بر افزایش تیراژ تمرکز کنند به میزان ۳۰ درصد افزایش تولید خواهیم داشت.
او دررابطه با آزادسازی وارات خودرو گفت: این امر منجر به ایجاد یک بازار رقابتی خواهد شد البته درصورتی که به صورت معقول انجام گیرد.
به گفته مدیرعامل شرکت زاگرس بسپار ماهان حمایت از تولیدکنندگان داخلی و همراهی با آنها در کاهش ارزبری بسیار تاثیرگذار است.


لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=1214
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما