تاریخ انتشار : 31 خرداد 1401 - 9:45

ارزش گذاری سهام دولتی خودروسازان پیش از واگذاری

رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: سهام باقیمانده دولت در سایپا و ایران‌خودرو بسیار ارزنده و طلایی است و قطعاً برای واگذاری آن به‌صورت بلوکی باید ارزش مدیریتی این سهام نیز ارزش‌گذاری و لحاظ شود.

ارزش گذاری سهام دولتی خودروسازان پیش از واگذاری
به گزارش خبرقطعه، حسین قربان‌زاده، در نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: طبق دستور رئیس‌جمهوری در خصوص ضرورت عرضه مجموع سهام متعلق به دولت در دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا، به اطلاع می‌رسد که به استناد مصوبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ هیات واگذاری، به ترتیب معادل ۷۲/ ۵ و ۳۱/ ۱۷درصد از سهام متعلق به دولت (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) در ایران‌خودرو و سایپا، در فهرست شرکت‌های مشمول واگذاری سال ۱۴۰۱ این سازمان درج شده است. در ادامه این نامه آمده است: مطابق برآوردهای اولیه، با محاسبه اضافه ارزش بلوکی سهام دولت، قیمت پایه این بلوک‌ها بسیار بیشتر از قیمت‌های فعلی روی تابلو خواهد بود.
قربان‌زاده در بخش دیگر این نامه گفته است: از سوی دیگر، فروش سهام تودلی این شرکت‌ها اخیراً در دستور کار وزارت صمت قرار گرفته است؛ این در حالی است که می‌توان سهام باقیمانده دولت و سهام تودلی این شرکت‌ها را با هم به‌ صورت بلوک واحد عرضه کرد تا ارزندگی آن هم حفظ شود.
 
منبع: تسنیم  

لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=1295
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما