تاریخ انتشار : 02 تیر 1401 - 10:48

استیضاح فاطمی امین اعلام وصول نمی شود

بهارستانی ها از استیضاح وزیر صمت منصرف شدند؟

یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس در این باره می گوید: تغییر نظر نماینده، به معنای وجود فساد نیست

بهارستانی ها از استیضاح وزیر صمت منصرف شدند؟

به گزارش خبرقطعه،معاون پارلمانی رئیس جمهور، امروز اعلام کرد :« در نامه استیضاح وزیر صمت، نام ۳۶ نماینده مجلس ذکر شده بود که از دیروز (سه شنبه) ۲۰ نماینده امضای خود را پس گرفته اند» و افزود:«اکنون ، وقت استیضاح نیست». پس از این خبر، این سوال در افکارعمومی شکل گرفت که آیا استیضاح اعلام وصول شده وزیر صمت پابرجاست یا خیر؟

برای پیگیری موضوع با علی اصغر عنابستانی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت و گوی انجام شده استکه در زیر می خوانید :

او در پاسخ به این سوال که «آیا هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی استیضاح وزیر صمت را که به امضاء ۳۶ نماینده در کمیسیون صنایع رسید اعلام وصول خواهد کرد؟» گفت: تا جایی که مطلع هستم ، امضاهای استیضاح آقای فاطمی امین ، الان به اندازه ای است که دیگر از حدنصاب افتاده و با پس گرفتن امضاها ، بعید می دانم ، اعلام وصول شود. البته در شرایط کنونی خودم هم با اصل استیضاح مخالف بودم.

عنابستانی در باره این شایعه که برخی وعده و وعید ها از سوی حامیان وزیر صمت در افتادن از حد نصاب امضاء استیضاح موثر بوده، تا چه حد واقعیت دارد؟ گفت: این شایعه ها اصلا درست نیست و کاملا ، بی اساس است . اغلب ، ممکن است ، نماینده ای نظر مخالفی یا بحثی در باره روش اداره یک وزارتخانه داشته باشد، اما معاونان وزیر با ارائه توضیحات خود یا مثلا دادن قول تغییر رویه ، نماینده را مجاب می کنند، امضای استیضاح را پس بگیرد. درواقع ، تغییر نظر نماینده، به معنای وجود فساد نیست. این اتهامات ، بیشتر جنبه تخریبی علیه وزیر، وزارتخانه و نظام دارد.

منبع: خبر آنلاین


لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=1312
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما