تاریخ انتشار : 05 شهریور 1401 - 10:08

زمان عرضه خودروهای اقتصادی مشخص شد

همزمان با هفته دولت نخستین نمایشگاه تحول صنعت خودروی کشور با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون صنایع حمل‌و‌نقل وزیر صمت صبح پنج‌شنبه گذشته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد.سید‌رضا فاطمی‌امین، وزیر صمت، در این مراسم از پلتفرم و محصول خودروی اقتصادی، پلتفرم آفرود ملی، پلتفرم کلاس متوسط و خودروی برقی با داخلی‌سازی بالای ۵۰‌درصد، سامانه مدیریت هوشمند ناوگان خودروی تجاری، کتاب تبیین رویکرد دانش‌بنیان شدن صنعت خودرو و چند پلتفرم دیگر رونمایی کرد.

زمان عرضه خودروهای اقتصادی مشخص شد

به گزارش خبرقطعه، وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم گفت: تا پایان سال چند خودروی جدید و اواسط سال آینده هم خودرو‌های اقتصادی وارد بازار می‌شوند. سید‌رضا فاطمی امین افزود: شرکت‌های خودروسازی مذاکراتی را با خودروسازان خارجی آغاز کرده‌اند، اما برنامه‌هایمان را بدون در نظر گرفتن مذاکرات و تحریم‌ها به پیش می‌بریم؛ البته رفع تحریم‌ها سبب تسهیل شدن روند توسعه می‌شود، اما برنامه ما وابسته به تحریم‌ها نیست. وی با بیان اینکه روند ما در صنعت خودرو رو به رشد است، گفت: در بخش‌های مختلف، از قطعه‌سازان تا شرکت‌های دانش‌بنیان، همه در حال ارتقا هستند. وزیر صمت ادامه داد: هم‌افزایی بین شرکت‌ها برای نخستین‌بار در این صنعت رخ داده و شرکت‌های قطعه‌ساز و خودروساز برنامه‌های مشترک تولید دارند.

فاطمی امین گفت: چندین خودروی جدید رونمایی شده که برخی از آن‌ها امسال به تولید می‌رسند. فاطمی امین گفت: نخستین اولویت ما از دی‌ماه پارسال، تمرکز بر ثبات تولید بود و الان دیگر خودروی ناقص نداریم؛ بعد از این نیز ایمنی، کیفیت و محصولات متنوع در دستور کار است.  اما منوچهر منطقی معاون صنایع حمل‌و‌نقل وزارت صمت نیز هدف از برگزاری این نمایشگاه را تشریح برنامه‌های تدوین‌شده برای تحول بنیادی صنعت خودرو در دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: این نمایشگاه در زمینه افزایش تولید، افزایش کیفیت، کاهش هزینه‌های تمام‌شده و ارتقای رقابت‌پذیری محصولات صنعت خودروی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. وی همچنین افزود: نمایشگاه تحول صنعت خودرو تلاش دارد با دستیابی به بازارهای صادراتی و نیز حرکت به سمت تحولات فناورانه جدید خودرو، در حوزه برقی‌سازی گام بردارد. نمایشگاه تحول صنعت خودرو تا ششم شهریور با حضور بیش از ۱۰ شرکت خودروساز و زنجیره تامین آن‌ها و بیش از ۱۰۰ شرکت قطعه‌سازی، دانش‌بنیان و کسب‌و‌کارهای نوپا در حوزه خودرو در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر است.


لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=1605
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما