تاریخ انتشار : 10 دی 1401 - 10:32

دعوت ایران خودرو از سرمایه گذاران برای افزایش تولید قطعات/ ۱۴۰۱ ریل سودآوری صادرات می شود

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو گفت: شکست رکورد سال گذشته در پایان آذرماه، افزایش عرضه و افزایش شماره‌گذاری و تحویل خودرو از نکات مثبت صنعت تاثیر‌گذار خودرو در سال جاری است.

دعوت ایران خودرو از سرمایه گذاران برای افزایش تولید قطعات/ ۱۴۰۱ ریل سودآوری صادرات می شود

مهدی خطیبی با اشاره به افزایش کیفیت محصولات ایران‌خودرو، گفت: با تمام مشکلات و موانع، هم‌زمان موفق به افزایش تیراژ تولید و کیفیت محصولات شده‌ایم.

وی به تغییر در نحوه صادرات و سودآوری آن اشاره کرد و گفت: ایران‌خودرو به عنوان یک شرکت اقتصادی توجه به منافع سهام‌داران را مد نظر قرار داده است و در سال جاری در حوزه صادرات شاهد سودآوری بیشتر خواهیم بود.

خطیبی با بیان اینکه خودروسازی به عنوان ویترین صنعت کشور مورد قضاوت مردم و مشتریان است، اظهار کرد: همواره از انتقادات سازنده که به پیشرفت صنعت کشور کمک کند استقبال می‌کنیم. اما برخی انتقادات در جهت تخریب و زیر سوال بردن تلاش صنعتگران است.

خطیبی یکی از دلایل اقتصادی بودن تولید خودرو در سال جاری را تولید عبور مستقیم دانست و گفت: این اقدام از ابتدای خرداد تا پایان آبان‌ماه بیش از ۲۱۰۰میلیارد تومان صرفه‌جویی در هزینه‌ها را به دنبال داشته است.

وی تصریح کرد: تولید عبور مستقیم باعث شناسایی گلوگاه‌های سرمایه‌گذاری و تولید شد تا اقدامات متناسب برای رفع آن را انجام دهیم. مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه خروج محصولات قدیمی مانند ۴۰۵ و سمند از خط تولید، سبب ۸۲۰۰میلیارد تومان صرفه‌جویی شده، ضمن دعوت از سرمایه‌گذاران برای افزایش ظرفیت تولید گفت: با توجه به برنامه تولید ایران‌خودرو در سال آینده و رسیدن به تولید ۹۰۰هزار دستگاه خودرو، نیازمند سرمایه‌گذاری برای افزایش ظرفیت تولید برخی قطعات موردنیاز هستیم.


لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=1880
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما