تاریخ انتشار : 14 دی 1401 - 13:00

دسترسی قطعه‌‌‌سازان به منابع مالی ایران‌‌‌خودرو تسهیل می شود

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو از اجرای پروژه بزرگ تامین مالی زنجیره تامین قطعه در ساپکو خبر داد و گفت: براساس این پروژه، تمامی مجموعه‌‌‌های موجود در زنجیره تولید قطعه تامین مالی می‌‌‌شوند و با بهره‌‌‌مندی از تمام ظرفیت‌های ایران‌خودرو و بانک‌تجارت و در صورت توافق، حدود ۴۵‌هزار میلیارد تومان به این پروژه اختصاص خواهد یافت. مهدی خطیبی در حاشیه نشستی با مدیرعامل بانک‌تجارت، با اشاره به تاسیس شعبه ویژه بانک‌تجارت در محل شرکت ایساکو به‌منظور تسهیل دسترسی ساپکو و قطعه‌سازان به این بانک در آینده نزدیک، گفت: پروژه مشترک +SCF در این شعبه ویژه کلید خواهد خورد.

دسترسی قطعه‌‌‌سازان به منابع مالی ایران‌‌‌خودرو تسهیل می شود

به گزارش خبرقطعه، مهدی خطیبی در حاشیه نشستی با مدیرعامل بانک‌تجارت، با اشاره به تاسیس شعبه ویژه بانک‌تجارت در محل شرکت ایساکو به‌منظور تسهیل دسترسی ساپکو و قطعه‌سازان به این بانک در آینده نزدیک، گفت: پروژه مشترک +SCF در این شعبه ویژه کلید خواهد خورد.

وی با بیان اینکه بانک‌تجارت همواره بانک اول ایران‌خودرو به شمار می‌رود و از سال‌های گذشته همکاری خوبی میان این دو مجموعه شکل گرفته است، گفت: به همین دلیل در نشست‌های متعدد با این بانک، استراتژی‌های آینده در خصوص همکاری‌های فی‌‌‌مابین طرح و برنامه‌ریزی می‌شود.

خطیبی با بیان اینکه در حال حاضر سطح همکاری ایران‌خودرو و بانک تجارت روی ۳۰‌درصد گردش مالی سالانه و ۳۰‌درصد فعالیت تامین مالی ایران خودرو است، اظهار کرد: طبق برنامه‌‌‌ریزی صورت‌‌‌‌گرفته، در گام نخست این عدد به ۳۵‌درصد افزایش خواهد یافت.

وی هدف اصلی این اقدام را انتفاع همه مجموعه‌های دخیل در زنجیره تامین قطعه به اندازه سهم خود از زنجیره نقدینگی ایران‌خودرو دانست و تصریح کرد: این موضوع سبب ایجاد شفافیت در پرداخت‌‌‌ها و دریافت‌‌‌ها شده و با پرداخت اتوماتیک توسط بانک، تمام توان ما در ساپکو صرف تامین قطعات و ارتباط موثر با سازندگان می‌شود.

خطیبی با بیان اینکه قرار است نمایندگانی از ایران‌خودرو و بانک‌تجارت اقدامات اولیه را برای دست‌یابی به تفاهم‌نامه مشترک در خصوص پروژه +SCF انجام دهند، یادآور شد: این پروژه تا پیش از این با تامین مالی کمتری در ساپکو انجام می‌شد که از پروژه‌های موفق ایران‌خودرو و ساپکو به شمار می‌رود و در صورت تحقق می‌تواند الگویی برای تمام خودروسازان و صنایع کشور باشد

.هادی اخلاقی فیض‌آثار، مدیرعامل بانک تجارت نیز در حاشیه این نشست با اشاره به سابقه چند دهه همکاری این بانک و ایران‌خودرو به‌عنوان دو مجموعه بزرگ اقتصادی کشور گفت: همکاری با خودروسازی به‌‌‌عنوان یکی از مهم‌ترین پیشران‌‌‌های اقتصاد کشور را افتخار خود می‌‌‌دانیم و بر این باور هستیم که پیشرفت این صنعت استراتژیک، عملا در بسیاری از حوزه‌‌‌های اقتصادی به‌ویژه اشتغال‌زایی جوانان تاثیرگذار خواهد بود.


لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=1896
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما