تاریخ انتشار : 19 دی 1401 - 13:29

به روزآوری مطالبات هم درمانگر درد قطعه ساز نیست /خودروساز مبالغ پیش فروش خودرو را در اختیار قطعه ساز بگذارد

مدیرعامل شرکت قطعه سازی آریا پارت ساینا می گوید: تنها در صورتی ارزش سرمایه قطعه ساز حفظ و تولید توجیه خواهد داشت که خودروساز مبالغی را که بابت پیش فروش خودرو از خریدار و مصرف کننده دریافت می کند در اختیار تولیدکننده قرار دهد تا قطعه سازان بتوانند خریدهای خود را به روز انجام داده  و سود بانکی ، جریمه دیرکرد و مالیات اضافی پرداخت نکنند .

به روزآوری مطالبات هم درمانگر درد قطعه ساز نیست /خودروساز مبالغ پیش فروش خودرو را در اختیار قطعه ساز بگذارد

بابک کریمیان مدیرعامل شرکت قطعه سازی آریا پارت ساینا در گفت وگو با پایگاه خبری خبرقطعه اظهار داشت: افزایش و بی ثباتی نرخ ارز باعث توقف فروش مواد اولیه داخلی به خصوص انواع لوله، ورق و میلگرد شده که این موضوع منجر به توقف تولید برخی از محصولات هم شده است.

به گفته او با توجه به شرایط روز اقتصادی حتی اگر خودروسازان قیمت ها را هم به روز هم کنند، کمکی به قطعه ساز نخواهد شد. چراکه شرایط پرداخت خودروساز با شرایط بازار تطابق ندارد. علاوه برآن تمام خریدهای ما نقدی است، درحالیکه فروش مدت دار است. آن هم بدون تعهد زمان پرداخت.
 مدیرعامل شرکت قطعه سازی آریا پارت ساینا با بیان اینکه تنها موضوعی که تولیدکننده  گان طی سال های اخیر نسبت به آن بی توجه بوده اند حفظ ارزش سرمایه بوده است، گفت: اگر قرار بود این موضوع مورد توجه قرار گیرد، میبایست خیلی پیش تر کارخانه ها تعطیل و تولید هم متوقف می شد.
به عقیده او تولید به هیچ عنوان توجیه اقتصادی ندارد و تولیدکننده به واسطه علاقه ای که به این امر دارد فرسنگ ها از منطق فاصله گرفته است.
بابک کریمیان درادامه افزود: تنها در صورتی ارزش سرمایه قطعه ساز حفظ و تولید توجیه خواهد داشت که خودروساز مبالغی را که بابت پیش فروش خودرو از خریدار و مصرف کننده دریافت می کند در اختیار تولیدکننده قرار دهد تا قطعه سازان بتوانند خریدهای خود را به روز انجام داده  و سود بانکی ، جریمه دیرکرد و مالیات اضافی پرداخت نکنند .که این هم کلا وجود خارجی نخواهد داشت.
از نظر او شرایط کنونی به جز فشار و سختی برای  تولیدکننده به طبع آن اتخاذ تصمیمات هیجانی از روی خستگی و ناتوانی مالی و روحی نتیجه ای نخواهد داشت.

لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=1914
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما