تاریخ انتشار : 02 بهمن 1401 - 15:03

بورس کالا دست دلالان را از بازار خودرو کوتاه کرد

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان با بیان اینکه عرضه کامل خودرو در بورس رانت را حذف می‌کند، گفت: در این مدت که خودرو در بورس عرضه شده، ۱۱هزار میلیارد تومان از کف دلالان خارج شده است.

بورس کالا دست دلالان را از بازار خودرو کوتاه کرد

به گزارش خبرقطعه، محمدرضا نجفی‌منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازhk گفت: درست‌ترین حالت برای قیمت‌گذاری خودرو این است که قیمت‌ها تحت نظارت متولی این صنعت از سوی خودروسازان پیشنهاد شود اما دخالت ۲۹ نهاد در قیمت گذاری خودرو، مانع این مسیر شده است؛ این اتفاق باعث شده حداقل ۱۲۰ تا ۱۵۰هزار میلیارد تومان به خودروسازان ضرر وارد شود.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون تنها راه منطقی برای عرضه خودرو، بورس کالاست، گفت: این موضوع را باید مورد توجه داشته باشیم که خودروسازی‌ها کاملا دولتی نیستند و بخش زیادی از مردم سهامدار این شرکت‌ها هستند؛ بنابر این، تصمیماتی از جمله قیمت‌گذاری دستوری یا فرمولی توسط هر نهادی، در واقع تنبیه سهامداران و سود رساندن به یک سری دلال است.

نجفی‌منش ادامه داد: روش فروش خودرو از طریق قرعه‌کشی مانند بلیت بخت‌آزمایی پیش از انقلاب بود و یک سود خیلی بزرگ برای برندگان داشت که متاسفانه این قرعه‌کشی، تمام ملت ما را تبدیل به دلال کرده بود، به همین دلیل ۱۲میلیون نفر در قرعه‌کشی ثبت نام می‌کردند که نه برای داشتن خودرو بلکه برای تفاوت قیمت ۱۰۰ تا ۲۰۰میلیونی قیمت نسبت به بازار ثبت‌نام می‌کردند.


لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=1960
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما