تاریخ انتشار : 10 بهمن 1401 - 12:55

 ۹۰درصد از بهای‌خودرو در بورس باید سهم‌خودروساز شود/ روندعرضه به شکل‌کنونی پذیرفته نیست

به گفته مدیرعامل شرکت صبوران پلیمر؛ عرضه خودرو در بورس کالا درصورتی پذیرفته است که ۹۰ درصد از بهای کشف شده خودرو، سهم خودروساز باشد.

 ۹۰درصد از بهای‌خودرو در بورس باید سهم‌خودروساز شود/ روندعرضه به شکل‌کنونی پذیرفته نیست

سعید صبوری مدیر عامل شرکت صبوران پلیمر در گفت وگو با پایگاه خبری خبرقطعه دررابطه با عرضه خودرو دربورس می گوید: روشی که در حال حاضر برای عرضه خودرو به مشتریان در پیش گرفته شده نه به سود خودروساز است و نه به سود مصرف کنندگان واقعی و مردم، چراکه خودروها در یک رقابت سوری به فروش می رسند.

صبوری تاکید کرد: عرضه خودرو در بورس کالا در صورتی پذیرفته است که ۹۰ درصد از بهای کشف شده خودرو،  سهم خودروساز باشد، در غیر این صورت باید منتظر باشیم تا روز به روز بر زیان انباشته صنعت خودرو افزوده شود.

او با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس در هیچ کجای دنیا وجود ندارد؛ معتقد است: آمدن خودروها به بورس کالا یک دلال دیگر را به جمع دلالان خودرو اضافه کرده است. بدین گونه که یک خودرو ۱۸۰ میلیون تومانی با قیمت ۳۸۰ میلیون تومان همراه باارزش افزوده به خریدار کذایی بورس می رسد. این درحالیست که همین خودرو بعد از ورود به بازار آزاد بیش از ۶۰۰ میلیون تومان قیمت خواهد داشت.

این عضو هیات مدیره انجمن همگن قطعه سازان استان تهران با اشاره به عدم همخوانی قیمت دستوری وقیمت کشف شده خودروها در بورس کالا اظهار داشت: اگر مصرف کننده واقعی مدنظر است باید به خودروساز اجازه داده شود تا تولیدات خود را به قیمت واقعی به فروش برساند و از طرح های مختلفی از جمله پیش فروش خودرو و… استفاده کند. اما در صورتی که نتوانست به تعهدات خود عمل کند مشمول جریمه شود.


لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=1997
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما