تاریخ انتشار : 08 اسفند 1401 - 9:42

خودروساز با وجود بهبود اوضاع از عمل به تعهداتش طفره می رود

مدیرعامل شرکت سازه پردازان با گلایه از فقدان یک مدیریت کلان برای ساماندهی خودروسازان می گوید: خودروسازان هربار به بهانه های مختلف از عمل به تعهدات خود طفره می روند و این درحالیست که با عرضه خودروهایشان در بورس شرایط بهتری را تجربه کرده و اوضاعشان بهبود یافته است.

خودروساز با وجود بهبود اوضاع از عمل به تعهداتش طفره می رود

بهمن شهریاری مدیرعامل شرکت سازه پردازان دررابطه با نرخ ارز در گفت وگو با پایگاه خبری خبرقطعه گفت: افزایش نرخ ارز از ۲ جهت تاثیر گذار است. موضوع اول قطعه سازانی هستند که مجبور به تهیه قطعات نیمه ساخته بوده و باید مواد اولیه را مستقیما از منابع خارج از کشور تامین کنند و موضوع بعدی قطعه سازانی هستند که از منابع داخلی بهره می برند. چراکه قیمت مواد اولیه داخلی همچون مس، فولاد ، آلومینیوم و… هم به تبعیت از بازار ارز افزایش قیمت داشته است . البته با در نظر گرفتن این نکته که تمامی این موارد در افزایش هزینه های سربار و… شرکت های قطعه سازی به ترتیبی که عنوان شد؛ اثر منفی می گذارد.

او با گلایه از فقدان یک مدیریت کلان برای ساماندهی خودروسازان می گوید: خودروسازان هربار به بهانه های مختلف از عمل به تعهدات خود طفره می روند و این درحالیست که با عرضه خودروهایشان در بورس شرایط بهتری را تجربه کرده و اوضاعشان بهبود یافته است.

به گفته او طی سال جاری  افزایش هزینه ها منجر به بالا رفتن قیمت تمام شده کالا شده و مطالبات دریافتی ما هم از خودروسازان چندان تعریفی ندارد. در صورتی که این روند به همین صورت ادامه یابد دیگر توان تولید نخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت سازه پردازان با اشاره به اینکه برخی از شرکت ها برای جبران بحران های مالی ناچار به دریافت تسهیلات گران قیمت شده و سود حاصل از فروش را (که تصور می کردند) بابت دریافت این تسهیلات از دست داده اند، می گوید: با تعدیل قراردادها بازهم ارزش سرمایه قطعه سازان بیش از ۵۰درصد از بین می رود.

بنابر اظهارات شهریاری؛ تمامی این موارد ظلم به قطعه ساز است. چراکه با ادامه دار بودن آن رانتی به نفع خودروساز شکل می گیرد.

 


لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=2103
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما