تاریخ انتشار : 26 فروردین 1402 - 12:51

تامین منابع مالی؛ مسیر اصلی امسال ایران خودرو در تحقق هدف تولید

مدیرعامل ایران خودرو تامین منابع مالی را مسیر اصلی در تحقق هدف تولید امسال دانست و تصریح کرد: نظام بانکی همواره در تنگنا‌ها پشتیبان تولید ایران خودرو بوده است.

تامین منابع مالی؛ مسیر اصلی امسال ایران خودرو در تحقق هدف تولید

به گزارش خبرقطعه به نقل از ایران خودرو، علیمردان عظیمی در مراسم امضای تفاهم نامه سه جانبه همکاری ایران خودرو، ساپکو و بانک تجارت به ارزش ۲۰۰ میلیون یورو، خودروسازی را صنعتی پیش ران در کشور توصیف کرد و با اشاره به اهمیت و تاثیر آن در شاخص‌های کلان اقتصاد کشور، گفت: در شرایط تحریم‌های بین المللی این صنعت در مقایسه با سایر صنایع و بخش‌ها شرایط بهتری داشته و توانسته با وجود تنگنا‌های فراوان به تولید ادامه دهد.

عظیمی تولید بدون اتکا به منابع خارجی، توسعه محصولات و ایجاد اشتغال پایدار را از جمله مزایای صنعت خودرو کشور برشمرد و گفت: حمایت‌هایی که بانک‌ها از ایران خودرو در زمینه تامین نقدینگی به عمل می‌آورند در مسیر تولید و اشتغال به کار گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: برنامه‌های توسعه‌ای متعددی به ویژه در کاهش مصرف سوخت خودرو‌ها و جلوگیری از هدررفت منابع انرژی و کاهش آلاینده‌ها در دست اجراست که تامین نقدینگی می‌تواند به تحقق هر چه زودتر آن کمک کند.

تفاهم نامه سه جانبه میان ایران خودرو، ساپکو و بانک تجارت به منظور انجام حواله‌های ارزی و تامین مواد اولیه وارداتی قطعه سازانی که قطعات مورد نیاز ایران خودرو را تامین می‌کنند به امضا رسید.


لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=2181
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما