تاریخ انتشار : 29 فروردین 1402 - 13:31

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی:

خودروسازان باید تضمین دهند که تیراژ تولید خود را افزایش می‌دهند

حسینی کیا، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با افزایش قیمت کارخانه‌ای، خودروسازان باید تضمین دهند که تیراژ تولید خود را افزایش دهند.

خودروسازان باید تضمین دهند که تیراژ تولید خود را افزایش می‌دهند

به گزارش خبرقطعه به نقل از خانه ملت، سیدجواد حسینی کیا درباره گرانی خودرو در بازار در پی افزایش قیمت کارخانه‌ای آن، گفت: از آنجاکه نقدینگی موجود در کشور بسیار است بخشی از این نقدینگی به سمت بازار خودرو روانه شده و التهاب این بازار روزبه روز بیشتر می‌شود، از سوی دیگر رانتی که حاصل از فاصله قیمتی خودرو در کارخانه و بازار است، موجب می‌شود، افراد به دنبال خرید خودرو از کارخانه باشند که دولت باید این مشکل را به صورت کلان رفع کند.

تعرفه واردات خودرو کاهش یابد
ن
ماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت رشد تیراژ تولید خودرو، افزود: با افزایش عرضه خودرو، مصرف‌کنندگان می‌تواند به جای بازار، خودروی موردنیاز خود را از کارخانه خریداری کنند در نتیجه نابسامانی بازار کاهش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه واردات خودرو باید تسهیل شود، اضافه کرد: ناترازی عرضه و تقاضای خودرو بسیار است که دولت باید با استفاده از ظرفیت واردات میزان عرضه را افزایش دهد.

کالاهای پایه‌ای موردنیاز تولید خودرو با قراردادهای یکساله با قیمت ثابت به دست تولیدکننده برسد
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان تعرفه واردات خودرو باید کاهش یابد تا قیمت خودروهای وارداتی متناسب شود، ادامه داد: باید شرایطی فراهم شود که با ارز منشا خارجی خودرو وارد شود زیرا تحقق این مهم بر کاهش قیمت خودرو تاثیر مثبت خواهد داشت.

حسینی‌کیا تصریح کرد: اگر شرایطی فراهم شود که مواد موردنیاز تولید که از بورس کالا خریداری می‌شود مانند فولاد و… با انعقاد قراردادی یک ساله با قیمت ثابت به دست تولیدکننده برسد، موجب می‌شود که افزایش قیمت خودرو هر چند ماه یکبار معنا نداشته باشد و ثبات در قیمت ایجاد شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: با افزایش قیمت کارخانه‌ای، خودروسازان باید تضمین دهند که تیراژ تولید خود را افزایش دهند و اگر این مهم محقق نشد و تولید این شرکت‌ها افزایش پیدا نکرد، قیمت‌ها به نرخ های قبلی بازگردد.


لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=2215
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما