عملی نشدن بخشنامه بانک مرکزی در خصوص تمدید تسهیلات ایران خودرو سایپا
مطالبات قطعه سازان از خودروساز میانگین به ۱۸۰ روز رسید

درحالیکه ۸ ماه از سال جاری گذشته، مطالبات معوق قطعه سازان از خودروسازان همچنان به قوت پاربرجاست و بدعهدی خودروسازان در زمینه پرداخت مطالبات همچنان ادامه دارد.

۱۴۰۲-۰۸-۳۰ - ۱۰:۱۰


امتیاز جدید بانک‌ برای ایران خودرو و سایپا

شورای پول و اعتبار رفع محدودیت های احتیاطی و نظارتی شرکتهای ایران خودرو و سایپا برای شبکه بانکی را به مدت یک سال به منظور تمدید تسهیلات و تعهدات قبلی این دو شرکت تصویب کرد.

۱۴۰۲-۰۸-۲۹ - ۱۶:۵۱


قیمت بالای مواد اولیه یکی از معضلات صنعت خودروسازی ایران

در حاشیه رویداد Kito Next که نخستین رویداد بررسی فرصت های نوآوری و فناوری کرمان موتور در دانشگاه علم و صنعت بوده، علی بهرامی مدیرعامل کادک (شرکت تامین قطعات کرمان خودرو) صحبت هایی در خصوص نیاز امروز صنعت خودروسازی کشور و معضلات اصلی صنعت خودروسازی داشت. 

۱۴۰۲-۰۸-۱۴ - ۱۹:۲۴


عدم وجود تکنولوژی تایر خودروهای برقی در کشور
شارژر تنها قطعه قابل داخلی سازی خودروهای برقی در ایران

روز گذشته نخستین خودروی برقی تولید داخل یا بهتر بگوییم مونتاژی یعنی اسکای ول ET5 توسط شرکت نبکا که جوینت ونچر کرمان خودرو و مپنا بوده رونمایی شد. درحالیکه وزارت صمت و دولت همواره خودروسازان را به سمت داخلی سازی هدایت می کنند، اما در خصوص خودروهای برقی هرچقدر هم فشار از سوی دولت و وزارت صمت وجود داشته باشد، توان داخلی سازی آن در کشور وجود ندارد.

۱۴۰۲-۰۸-۰۹ - ۱۷:۲۰


با حضور اعضای هیات مدیره انجمن و رییس اتاق تهران
جلسه مشترک انجمن قطعه سازان تهران با اتاق بازرگانی تهران برگزار شد

قطعه سازان خودرو به عنوان کلیدی‌ترین عضو زنجیره تامین سالهاست که آسیب‌ های زیادی را به دلیل دولتی بودن دو خودروساز اصلی و همچنین قیمت گذاری دستوری دیده اند. شرایط اکنون به حدی بحرانی شده که بسیاری از قطعه سازان در آستانه تعطیلی هستند و بسیاری هم با نیمی از ظرفیت خود فعالیت می کنند و عملا زیانده شده اند.‌ پیرو مشکلات موجود، جلسه مشترکی با حضور اعضای هیات مدیره انجمن قطعه سازان تهران و دکتر محمد نجفی عرب رییس اتاق بازرگانی تهران برگزار شد.

۱۴۰۲-۰۸-۰۲ - ۷:۵۲


وعده های عوام فریبانه در خصوص واردات خودرو
عدم تحقق وعده های مسئولین درباره خودروی وارداتی ۵ هزار دلاری

قیمت شش خودروی وارداتی به تازگی اعلام شده که البته همه رقم های اعلامی علی الحساب هستند. با مشاهده این قیمت ها، سوال مهمی در ذهن ما ایجاد می شود که شعارهای مسئولین در خصوص واردات خودروی ۵ هزار دلاری یا واردات خودروی زیر ۱۰ هزار دلار چه شد؟ چراکه قیمت هیچکدام از این خودروهای وارداتی نزدیک ادعاهای پیشین مسئولین هم نیست.

۱۴۰۲-۰۷-۲۴ - ۱۱:۵۴


قطعه سازان سنتی چه می شوند؟
تبعات سوییچ کردن از تولید خودروهای بنزینی به برقی چیست؟

خودروهای برقی در دنیا به سرعت در حال ترند شدن هستند و آمار فروش آنها روزانه بیشتر می شود. با توجه به ظرفیت بازار جهانی، هرچه فروش خودروهای برقی بیشتر می شود، عرضه و فروش خودروهای احتراق داخلی کاهش پیدا می کند. در ایران هم مدتیست که صحبت هایی از عرضه خودروهای برقی شنیده می شود. اما تغییر مسیر ناگهانی از تولید و عرضه خودروهای بنزینی به سمت برقی چه تبعاتی می تواند روی قطعه سازان و زنجیره تامین ما داشته باشد؟

۱۴۰۲-۰۷-۲۲ - ۱۶:۳۴


عباس علی آبادی وزیر صمت بیان کرد
قیمت گذاری خودرو باید بر عهده وزارت صمت باشد

وزیر صمت با بیان این که قیمت گذاری خودرو باید بر عهده وزارت صمت و وزیر صمت باشد گفت: هم اکنون نهادهای مختلف در این موضوع مسئول هستند و وظایف خود را هم انجام نمی‌ دهند.

۱۴۰۲-۰۷-۱۸ - ۱۶:۳۳


رشد 70 درصدی تعداد اعضا با حضور در نمایشگاه
توافق برای تامین ورق گالوانیزه برای اعضای تعاونی تامین نیاز قطعه سازان

تعاونی تامین نیاز قطعه سازان خودرو حدود دو سال پیش با هدف تعامل و همکاری با انجمن های فعال در صنعت قطعه سازی خودرو و ایجاد شبکه گسترده توزیع در سیستم فروش، پیگیری مطالبات قطعه سازان عضو تعاونی و ایجاد صندوق اعتباری در جهت کمک به نقدینگی اعضا تاسیس شد و آغاز بکار کرد. فرصتی پیش آمد تا با علی یکه فلاح رییس هیات مدیره تعاونی تامین نیاز قطعه سازان در خصوص برنامه های این تشکل و همچنین اقدامات صورت گرفته گفتگویی داشته باشیم.

۱۴۰۲-۰۶-۲۲ - ۱۵:۰۸


دومین کارگاه قانون سامانه مودیان مالیاتی و پرسش و پاسخ در این حوزه در انجمن قطعه سازان تهران

با توجه به درخواست های مکرر اعضای انجمن همگن قطعه سازان استان تهران، دومین کارگاه قانون سامانه مودیان مالیاتی و پرسش و پاسخ در این حوزه در انجمن همگن قطعه سازان تهران برگزار می شود.

۱۴۰۲-۰۶-۲۰ - ۱۷:۳۲