عضو هیات رییسه انجمن قطعه سازان مطرح کرد
پیش بینی بحران قریب الوقوع صنعت خودرو را برای اکثر مقامات تشریح کرده ایم

امیر حسین جلالی عضو هیات رییسه انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودروی کشور با ادعای اینکه رویه فعلی قیمت گذاری خودرو عاقبت صنعت نساجى و دیگر صنایع ورشکسته را برای خودروسازان رقم خواهد زد، گفت: مشکل ادعای ورشکستگی خودروسازان را در ۲ جلسه شورای امنیت هم مطرح کردیم.

۱۴۰۲-۰۹-۰۵ - ۱۳:۵۵


عملی نشدن بخشنامه بانک مرکزی در خصوص تمدید تسهیلات ایران خودرو سایپا
مطالبات قطعه سازان از خودروساز میانگین به ۱۸۰ روز رسید

درحالیکه ۸ ماه از سال جاری گذشته، مطالبات معوق قطعه سازان از خودروسازان همچنان به قوت پاربرجاست و بدعهدی خودروسازان در زمینه پرداخت مطالبات همچنان ادامه دارد.

۱۴۰۲-۰۸-۳۰ - ۱۰:۱۰


امتیاز جدید بانک‌ برای ایران خودرو و سایپا

شورای پول و اعتبار رفع محدودیت های احتیاطی و نظارتی شرکتهای ایران خودرو و سایپا برای شبکه بانکی را به مدت یک سال به منظور تمدید تسهیلات و تعهدات قبلی این دو شرکت تصویب کرد.

۱۴۰۲-۰۸-۲۹ - ۱۶:۵۱


در حاشیه دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو صورت گرفت
امضای تفاهم نامه پنج جانبه تست و آزمون خودروهای برقی

به منظور حرکت در جهت ایجاد مجموعه‌ سازان و تولید بومی قطعات و مجموعه‌های خودروهای برقی با استفاده از ظرفیت‌های قانون جهش تولید دانش بنیان، تفاهم نامه همکاری پنج جانبه‌ای با مشارکت گروه صنعتی ایران خودرو امضا شد.

۱۴۰۲-۰۸-۲۴ - ۱۱:۴۰


آیا پایان سال شاهد رکورد شکنی خواهیم بود؟
عقب ماندگی ۲۳ درصدی خودروسازان از برنامه تولید ۱۴۰۲

به تازگی آمار تولید خودروسازان در شش ماه نخست سال ۱۴۰۲ منتشر شده و حال می توان مقایسه ای با وضعیت تولید و فروش خودرو در زمان مشابه در سال ۱۴۰۱ داشت و پیش بینی کرد که آیا در پایان سال شاهد رکوردشکنی تولید خودرو و عبور از مرز ۱.۵ میلیون دستگاه خواهیم بود یا اینکه همچنان چوب سیاست های غلط دولت و تعیین تکلیف دستوری برای صنعت خودروسازی را می خوریم.

۱۴۰۲-۰۷-۱۶ - ۸:۵۵


سه چرخه برقی Nomo برازش صنعت جانشین ارزان قیمت لیفتراک

شرکت برازش صنعت سه چرخه برقی Nomo را برای استفاده در کارگاه ها و کارخانه ها به جای لیفتراک برای حمل بار تولید کرده است. سه چرخه برقی Nomo برازش صنعت مزایای بسیار زیادی به نسبت لیفتراک و سه چرخه های بنزینی دارد و سبب شده که این وسیله کاربردی را بتوان جانشینی برای لیفتراک ها در بسیاری از صنایع بدانیم.

۱۴۰۲-۰۶-۰۲ - ۱۴:۴۷


امکان تامین ارز قطعه سازان خودرو از انجمن نورد کاران فولاد ایران

روز گذشته رضا قنبری دبیر انجمن نورد کاران فولاد ایران در جلسه هیات مدیره انجمن همگن قطعه سازان استان تهران حضور داشت و توافقاتی بین دو انجمن حاصل شد.

۱۴۰۲-۰۶-۰۱ - ۱۴:۴۴


فرصتها و چالش های قطعه سازان در عصر خودروهای برقی

بی شک افزایش تمایل مشتریان نسبت به خرید خودروهای برقی و وسایل نقلیه پاک روی صنعت خودروسازی به ویژه تولیدکنندگان قطعات خودرو تاثیر زیادی داشته باشد. این تاثیر روی قطعه سازانی که قطعات ویژه خودروهای احتراق داخلی را تولید می کردند به مراتب بیشتر خواهد بود.

۱۴۰۲-۰۵-۳۱ - ۱۲:۵۸


آینده قطعه سازان صورت فراگیر شدن خودروهای برقی چه می شود؟

بحث خودروهای برقی به عنوان راه میانبر برای صنعت خودروسازی ایران برای قرار گرفتن در رده خودروسازان مطرح دنیا چند سالیست که مطرح شده. اما در این سالها تقریبا اقدام چشمگیر و موثری در حوزه زیرساخت استفاده از خودروهای برقی مشاهده نکردیم. حال به نظر می رسد که تولید بنزین کشور جوابگوی تعداد خودروی بنزینی در حال تردد نیست و به ناچار گزینه واردات خودروی برقی و تولید خودروی برقی به سرعت روی میز آمده است. اما سوال اینجاست که اکنون کشور تا چه حد آمادگی پذیرش خودروهای برقی را دارد؟

۱۴۰۲-۰۵-۲۹ - ۱۵:۵۲


ساپکو به دنبال ارتباط تعاملی و شفاف با قطعه سازان

کیانوش پورمجیب به تازگی سکان مدیریت ساپکو شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو را در دست گرفته است. در حاشیه نمایشگاه قطعات خودرو ۱۴۰۲ فرصتی پیش آمد تا در خصوص رویکردهای آینده ساپکو با کیانوش پورمجیب گفتگویی داشته باشیم.

۱۴۰۲-۰۵-۲۶ - ۱۰:۲۸