تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1398 - 9:35

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت پیشنهاد کرد

استفاده از خطوط تولید ایجاد شده برای تولید قطعات جدید/ مزیت اقتصادی بالا در تولید قطعات برقی خودرو

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: استفاده از خطوط تولید مشابه و سرمایه گذاری های انجام شده برای تولید قطعات جدید، می تواند منجر به کاهش هزینه های تولید شود.

استفاده از خطوط تولید ایجاد شده برای تولید قطعات جدید/ مزیت اقتصادی بالا در تولید قطعات برقی خودرو

به گزارش خبر قطعه و به نقل از خودروکار، ابوالفضل خلخالی در گفت و گو با خبرنگار این رسانه با ارایه این پیشنهاد گفت: قطعه سازان می توانند برای ورود به حوزه جدید تولید در بخش هایی که قابلیت دارند، از سرمایه گذاری های انجام شده به صورت زنجیروار خدمات دریافت کرده و نسبت به تولید قطعه اقدام کنند.

دانشیار دانشگاه علم و صنعت ایران این اقدام را عاملی برای کاهش هزینه های تولید اعلام و تصریح کرد: توسعه این رویکرد نیاز به نهضت عمومی دارد تا از ظرفیت های موجود در کشور و خطوط تولید ایجاد شده، استفاده شود. بر این اساس شرکت هایی که به دنبال راه اندازی فعالیت جدیدی هستند که مشابه آن وجود دارد، می توانند نسبت به استفاده از این خطوط تولید و تجهیزات بدون صرف هزینه هنگفت اقدام کنند.

وی در ادامه با اشاره به چالش قطعه سازان در تولید قطعات برقی و ECU اظهار کرد: بررسی دستاوردها نشان می دهد که پیشرفت ایران در زمینه تولید قطعات برقی نسبت به مکانیک پیشرفت چشمگیرتری داشته است و اگر تاکنون در زمینه تولید ECU که قطعه چندان پیچیده ای نیست، اقدامی انجام نشده به دلیل به وجود نیامدن این فرصت بوده نه به دلیل پیچیدگی های فنی.

خلخالی ادامه داد: البته برخی از شرکت ها بر روی این موضوع تمرکز کرده و به آن پرداخته اند که در صورت توجه به این شرکت ها توانمندی تولید این قطعه در آن ها وجود دارد.

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران با بیان این که در حوزه مزیت اقتصادی، اگر شرایط تحریم را در نظر نگیریم قطعات برق و الکترونیک مزیت اقتصادی بیشتری نسبت به قطعات مکانیکی دارند، تصریح کرد: این قطعات به دلیل دانش فنی موجود قابل طراحی است بنابراین مزیت اقتصادی بیشتری نیز دارد این در حالیست که در شرایط تحریمی قیمت قطعات وارداتی افزایش می یابد که مزیت اقتصادی تولید این قطعه در این شرایط دوچندان می شود.


لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=51
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما