تاریخ انتشار : 02 تیر 1401 - 11:54

دولت از قیمت گذاری دستوری دست بردارد

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان کشور گفت: اگر دولت یک تصمیم کبری بگیرد و دخالت در بنگاه داری و قیمت گذاری دستوری را کنار بگذارد، بیشتر از ۹۰ درصد مشکلات صنعتی کشور حل خواهد شد.

دولت از قیمت گذاری دستوری دست بردارد

به گزارش خبرقطعه، محمدرضا نجفی منش در نشست هم اندیشی وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشکل ها، اظهار کرد: دولت علاوه بر بنگاه داری، علاقه شدیدی به قیمت گذاری دستوری دارد که شاید در کالاهای ضروری و استراتژیک مثل نان لازم باشد اما در بسیاری از صنایع مشکل آفرین شده است.
نجفی منش با اشاره به تولید بیش از یک میلیون و ششصد هزار دستگاه خودرو در اوایل دهه ۹۰ در کشور افزود: صنعت خودرو کشور توانایی تحقق برنامه ها و اهداف وزارت صمت را دارد اما قیمت گذاری دستوری خودرو در کشور علاوه بر ایجاد بازار دلالی و واسطه گری، مانع اصلی افزایش تولید شده است.
وی افزود: به دلیل قیمت گذاری ناعادلانه و غیرکارشناسی تولیدات، خودروسازان با زبان انباشته هنگفت و بحران نقدینگی روبرو هستند که باعث شده در پرداخت های منظم به قطعه سازان دچار مشکل شوند؛ در نتیجه امکان افزایش تولید قطعه و خودرو از بین رفته است.
رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور در ادامه به نقش تشکل ها در انتقال واقعیت های تولید و تجارت به تصمیم گیران اشاره کرد و گفت: متاسفانه گاهی شاهد هستیم که تصمیمات مهم و تعیین کننده ای برای یک صنعت اتخاذ و برای اجرا ابلاغ می شود.
نجفی منش گفت: قطعاً اگر نقش تشکل ها در جلسات و تصمیم گیری های کارشناسی افزایش پیدا کند، شاهد کاهش مشکلات موجود در تولید و تجارت کشور خواهیم بود.


لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=1320
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما