تاریخ انتشار : 28 شهریور 1401 - 9:34

دولت امتیاز معافیت مالیاتی را در اختیار قطعه سازان خرد قرار دهد

به گفته عضو هیات مدیره لازم است تا دولت ونهادهای تصمیم گیر تمهیداتی را برای قطعه سازان در نظر بگیرند تا امکان استفاده شرکت های قطعه سازی به ویژه قطعه سازان خرد از معافیت های مالیاتی فراهم شود.

دولت امتیاز معافیت مالیاتی را در اختیار قطعه سازان خرد قرار دهد

بهروز حبیبی عضو هیات مدیره شرکت صنایع تولیدی کروز در گفت وگو با خبرقطعه گفت: به دلیل گرانی مواد اولیه بخشی از قطعات تولید شده در داخل حتی قیمتی بالاتر از قطعات وارداتی دارند. ضمن اینکه به دلیل افزایش قیمت نهاده های تولید، شرایط سخت و بحران های مالی قطعه سازان، قیمت تمام شده قطعات در داخل کشور توجیهی ندارد و در صورتی که این روند ادامه پیدا کند تا ۵ سال آینده باید شاهد وارد شدن بخش قابل توجهی از قطعات خودرو به داخل کشور باشیم.
این عضو هیات مدیره شرکت صنایع تولیدی کروز اظهار داشت: لازم است تا دولت ونهادهای تصمیم گیر تمهیداتی را برای قطعه سازان در نظر بگیرند تا امکان استفاده شرکت های قطعه سازی خودرو به ویژه قطعه سازان خرد از معافیت های مالیاتی فراهم شود . در غیراین صورت همان طور که پیشتر اشاره شد باید شاهد واردات قطعات و از بین رفتن اشتغال در داخل کشور باشیم.
بهروز حبیبی در ادامه به فرسودگی ماشین آلات در دسترس تامین کنندگان و لزوم تعویض و به روزرسانی آنها تاکید کرد و گفت: از آنجایی که ماشین آلات فعلی راندمان پایینی دارند اگر امکان وارد کردن ماشین آلات جدید فراهم نشود، قیمت تمام شده دیگر توجیهی نخواهد داشت.او ضمن اشاره برگزاری نمایشگاه خودکفایی قطعات درکروز هدف از برگزاری  آن را چابک سازی درراستای تامین قطعات مورد نیاز خودروسازان عنوان کرد و یادآور شد؛ شرکت صنایع تولیدی کروز با تامین کنندگانی همکاری خواهد کرد که امکان و ظرفیت تولید برای این تولیدکننده بزرگ قطعات خودرو را داشته باشند.


لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=1731
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما