تاریخ انتشار : 02 تیر 1401 - 11:10

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی؛

تعرفه واردات قطعات باید از تعرفه واردات خودرو پایین تر باشد

به گزارش خبرخودرو، دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر پایین بودن تعرفه واردات قطعات نسبت به تعرفه واردات خودرو تحت شرایطی تاکید کرد.

تعرفه واردات قطعات باید از تعرفه واردات خودرو پایین تر باشد

به گزارش خبرقطعه، دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر پایین بودن تعرفه واردات قطعات نسبت به تعرفه واردات خودرو تحت شرایطی تاکید کرد.

فرهاد طهماسبی با تاکید بر رعایت حقوق مصرف کننده و تولید کننده داخل در واردات خودرو عنوان کرد: اگرچه دولت موظف به بررسی شرایط واردات در تیم کارشناسی خود است اما نکته حائز اهمیت در بحث واردات رعایت حقوق مصرف کننده و تولید کننده داخل و تامین نیاز بازار به لحاظ کیفیت و قیمت است.

وی با اشاره به ضرورت حمایت دولت از قطعه سازان اظهار داشت: دولت همزمان با واردات خودرو باید نسبت به تامین زیرساخت ها و سرمایه در گردش قطعه سازان و حمایت از تولیدات داخل اقدام کند مشروط بر اینکه قطعه سازان نیز با قرار گرفتن در بازار رقابتی استاندارد های رایج جهانی را در محصولات خود پیاده سازی کنند.

نماینده مردم نی ریز، استهبان و بختگان در مجلس شورای اسلامی همچنین بر پایین بودن تعرفه واردات قطعات نسبت به تعرفه واردات خودرو تحت شرایطی تاکید و بیان کرد: تعرفه واردات قطعات به شرطی که موجب اشتغال زایی در کشور و عدم فشار بر مصرف کننده شود باید پایین تر از واردات خودرو باشد.

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان واردات خودرو در ازای صادرات خودرو و قطعات را در جهت حفظ منافع قطعه سازان داخل دانست و گفت: واردات خودرو در ازای صادرات خودرو و قطعات در صورتی که به بازارسازی برای صادرات قطعات منجر شود به نفع تولید کنندگان داخل خواهد بود.

منبع: خبرخودرو


لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=1315
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما