تاریخ انتشار : 01 بهمن 1401 - 10:25

مطالبات قطعه‌سازان از خودروساز‌ان ۵۰هزار میلیارد تومان‌ شد

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس یکی از راه‌هایی است که خودروساز می‌تواند خودرو را با قیمت مناسب عرضه کند تا متضرر نشود، گفت: مطالبات قطعه‌سازان از خودروساز‌ان ۵۰هزار میلیارد تومان‌ شد.

مطالبات قطعه‌سازان از خودروساز‌ان ۵۰هزار میلیارد تومان‌ شد

به گزارش خبرقطعه، محمدرضا نجفی‌منش، با بیان اینکه وضعیت نقدینگی خودروسازان خوب نیست، اظهار کرد: قرارداد بین قطعه‌سازان و خودروسازان باید به‌روز شود؛ اما با وجود اینکه به اواخر سال نزدیک شده‌ایم هنوز این قراردادها به‌روزرسانی نشده و این مساله موجب مشکلاتی مالی برای قطعه‌سازان شده است.

وی با بیان اینکه مواد اولیه فولاد و انواع قیمت مواد اولیه تولید قطعه‌سازی افزایش یافته است، افزود: این درحالی است که هنوز خودروسازان هزینه قطعات را با قیمت‌های قبلی می‌پردازند؛ در‌حالی‌که لازم است هر چه زودتر قراردادها تعدیل شود تا بخشی از مشکلات مالی قطعه‌سازان رفع شود.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور با بیان اینکه با توجه به تورم، قیمت مواد اولیه به صورت هفتگی و روزانه افزایش می‌یابد، گفت: در این شرایط لازم است قراردادهای بین قطعه‌سازان و خودروسازان شناور شود تا با تعدیل قراردادها، مشکلی برای تولیدات قطعه‌سازان ایجاد نشود.

نجفی‌منش اظهار کرد: بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان به حدود ۵۰هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس یکی از راه‌هایی است که خودروساز می‌تواند خودرو را با قیمت مناسب عرضه کند تا متضرر نشود، گفت: خودروساز با عرضه خودرو در بورس کالا خودروساز می‌تواند نقدینگی مورد‌نیاز خود را تامین کند و بر این اساس راحت‌تر مطالبات قطعه‌سازان را پرداخت کند.


لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=1955
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما