تاریخ انتشار : 18 دی 1401 - 14:02

چوب خلف وعده خودروسازان لای چرخ تولید صنعت قطعه سازی

به گفته مدیرعامل شرکت سحرقطعه عدم بروزآوری قیمت و اعمال نشدن وتعدیل قراردادها ، سبب شده تا حرکت چرخ تولیدسنگین تر از گذشته انجام شود، خصوصا در سه ماهه اخیر که سختی و زیان قابل توجهی را متحمل شده ایم.

چوب خلف وعده خودروسازان لای چرخ تولید صنعت قطعه سازی

مجید نادری مدیرعامل شرکت سحر قطعه امین درگفت وگو با پایگاه خبری خبرقطعه دررابطه با افزایش نرخ ارز در کشور و تبعات آن گفت:  اقتصاد ما به شدت تابع نرخ ارز است و روند افزایشی آن بهای قطعات استاندارد و خدمات مؤثر بر تولید را در مواردی حتی تا ۱۰۰% افزایش داده است .

او در ادامه این گفت وگو درخصوص تعدیل قراردادها با خودروسازان اعلام کرد: این که خودرو ساز افزایش چشمگیر هزینه های حقوق و دستمزد ، رشد فزآینده بهای مواد اولیه و قطعات استاندارد و نیز افزایش هزینه خدمات که منجر به بالارفتن سربارهای تولید می شود را نادیده گرفته و هنوز نسبت به بروزآوری قیمت و اعمال تعدیل اقدام نکرده است ، سبب شده تا حرکت چرخ تولیدسنگین تر از گذشته انجام شود، خصوصا در سه ماهه اخیر که سختی و زیان قابل توجهی را متحمل شده ایم. چنانچه همین امروز تعدیل ها صورت گیرد ( حتی اگر به فرض محال فوراً پرداخت گردد ) شاهد کاهش بیش از ۵۰% ارزش نقدینگی نسبت به ابتدای سال هستیم .

مطابق اظهارات او اصلاح روند پرداخت اهمیت بسیاری دارد، چنانچه خودروساز به تعهدات خود عمل نماید ما قطعه سازان می توانیم با اعمال مدیریت بر جریان نقدینگی راحت تر نفس بکشیم . ضمن اینکه ارتباط بیشتر سازندگان ، تبادل نظر ، هم فکری و اتحاد موجب یافتن راه حل های خوبی خواهد شد اما هنوز نقش پررنگی را از انجمن در این زمینه  احساس نمی کنیم . علاوه بر موارد گفته شده تشکیل کمیته های کاری در زمینه های تخصصی مختلف راه گشا است .


لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=1906
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما