تاریخ انتشار : 18 بهمن 1401 - 10:01

خط و نشان بهارستانی ها برای شورای رقابت/درصورت لزوم مجلس تصمیم می گیرد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس،اعلام کرد در صورت عدم تجدیدنظر در مصوبه شورای رقابت، قانون این نهاد اصلاح و بزودی در مجلس تصمیم‌گیری خواهد شد.

خط و نشان بهارستانی ها برای شورای رقابت/درصورت لزوم مجلس تصمیم می گیرد

به گزارش خبرقطعه، محمدرضا پورابراهیمی با انتقاد شدید از رویکرد ضدرقابتی شورای رقابت و تصویب دستورالعمل جدید برای خودرو به ایرنا اعلام کرد: نگرانی‌های زیاد ناشی از تبعات بازگشت قرعه‌کشی به سران قوا اعلام و توضیح داده شد که بورس کالا، ایجاد شفافیت می‌کند و اگر قرار باشد به اسم شورای رقابت، جنس فعالیت انحصار مجددا تعریف شود این اقدام انجام می‌ شود.

همچنین پیگیری‌های کمیسیون اقتصادی مجلس با تکیه بر چارچوب قانون فعلی، ادامه دارد و در صورت لزوم، قانون شورای رقابت اصلاح و بزودی در مجلس تصمیم‌گیری می شود که آیا هدف قانونگذار از بین بردن رویکرد شفافیت و رقابتی بازار به اسم شورای رقابت بوده که اینگونه دستورالعمل ها از این شورا بیرون می آید؟ معاملات بازاری شفاف با کدام منطق به سمت قرعه‌کشی هدایت می‌ شود؟

دستورالعمل شورای رقابت مغایر با خواسته و سیاست‌های دولت و رییس جمهور مبنی بر واگذاری ایرام خودرو و سایپا بوده و منجر به بحران صنعت خودرو خواهد شد. بنابراین شورای رقابت باید به طور حتم در دستورالعمل تجدید نظر کند و اگر نیاز به تفسیر و اصلاح قانون باشد مجلس ورود می کند.

به هیچ عنوان در شان نظام و شورای رقابت نیست که شفافیت اطلاعات خرید و فروش و معاملات منصفانه در بورس کالا ، حذف و اقتصاد با قرعه کشی و بلیت بخت آزمایی مدیریت شود.بر همین اساس و در صورت لزوم، قانون شورای رقابت اصلاح خواهد شد. هر چند با استفساریه هم قابل حل است. دستورالعمل شورای رقابت مطابق با روح حاکم بر قوانین جهت ایجاد رقابت نیست و شرایط اقتصادی و روند تولید را سخت می کند.

حمایت از انتفاع سهامداران و شرکت‌های بورسی و دفاع تمام قد از قانون و فعالیت‌های بازار سرمایه، حمایت از تولید بوده و با هیچ روش و رویه دیگری عوض نخواهد شد.


لینک کوتاه : http://khabarghate.ir/?p=2034
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما